Jak wybrać łóżko do sypialni?

Kupno łóżka do sypialni to prawdziwy temat rzeka. Wiele osób kompletnie nie ma pojęcia na temat tego, jakimi cechami powinno się dobre łóżko charakteryzować. Najczęściej osoby te zdają sobie sprawę z tego, że ważny jest jego wygląd, czy też dobry materac, lecz pozostałe cechy stanowią wielką niewiadomą. Powstaje zatem pytanie, jakimi cechami powinno się charakteryzować dobre łóżko w sypialni?

Dlaczego to tak ważne?

Na wstępie warto by jednak dowiedzieć się tego, dlaczego tanie meble w sypialnie to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Okazuje się bowiem, że jakość łóżka bezpośrednio przekłada się na jakość snu, a co za tym idzie, na cały następujący po nim dzień. Słabo śpiąc, jesteśmy zmęczeni, apatyczni i ogólnie rzecz biorąc bardzo negatywnie nastawieni do dnia. I nie ma tu znaczenia, czy śpi się, wykorzystując do tego narożniki, czy też słabej jakości łóżka pojedyncze. Wszystko rozbija się o to, jak dane łóżko zostało dopasowane i jakimi kategoriami kierował się jego nabywca.

Rozmiar łóżka

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybieranie łóżka, jest jego rozmiar. Ma to ogromne znaczenie dla osoby śpiącej w pojedynkę, jak i również dla pary, która śpi w jednym łóżku razem. Nie ma bowiem nic bardziej frustrującego niż to, gdy nie można się w trakcie snu wygodnie położyć i wyciągnąć. Przyjmuje się, że jeśli śpi się w pojedynkę, to absolutnym minimum powinno być łóżko o szerokości 90 centymetrów. Jeśli natomiast śpi się we dwoje, powinno to być oczywiście dwa razy więcej, czyli około 180, a minimum 160 centymetrów. Tylko taka szerokość łóżka gwarantuje, że będzie ono wygodne i komfortowe.

Materiał wykonania

Oprócz wyżej wymienionych cech niezwykle ważne jest także to, z jakiego materiału dane łóżko zostało wykonane. Wpływa to bowiem nie tylko na jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, lecz również ma ogromne znaczenie dla samego wyglądu danego łóżka i tego, jak dobrze będzie się ono prezentowało. Zdecydowanie poleca się wybieranie łóżek wykonanych z drewna dębowego, ponieważ jest to z całą pewnością najmocniejsze i najtrwalsze drewno. Dobrym wyborem będzie także łóżko, które wykonane będzie z drewna sosnowego, ponieważ idealnie nadaje się ono dla alergików.

Cechy dodatkowe

Oczywiście na tym nie kończy się wybieranie łóżka do sypialni. Podczas takiego zakupu warto zwracać uwagę również na to, czy i jakiego rodzaju posiada dane łóżko zagłówek. Wiele osób uważa tę część łóżka za zbędną, lecz jest ona bardzo pomocna np. przy wieczornym czytaniu książki, też po prostu bardzo ładnie wygląda, co dodatkowo poprawia estetykę całego łóżka i sypialni.