5 sposobów na urządzenia małego mieszkania

Dzięki nowoczesnym meblom funkcjonalne urządzenie nawet mieszkania o niewielkiej powierzchni nie powinno sprawiać żadnego problemu. Poszukując mebli, najlepiej jest skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu internetowego oraz wykorzystać poniższe sugestie.

1. Optyczne powiększenie pomieszczenia

W czasie aranżacji małych przestrzeni należy kierować się przede wszystkim zasadami, które pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wybór odpowiedniej farby do ścian nie sprawi oczywiście, że metraż mieszkania ulegnie zmianie, jednak optyczna iluzja pozytywnie wpłynie na samopoczucie domowników. Ściany należy utrzymać w jasnych odcieniach bieli lub kremowym w taki sposób, aby były one nieco ciemniejsze od sufitu, który zawsze powinien być śnieżnobiały. Warto również pomalować sufit w taki sposób, aby jego biel objęła również pasek łączących się z sufitem ścian. Taki zabieg sprawi, że pomieszczenie wyda się wyższe.

2. Funkcjonalność przede wszystkim

W przypadku aranżacji małych przestrzeni każdy metr kwadratowy ma znaczenie. Tutaj nie ma miejsca na zbędne meble, dlatego należy dokładnie przemyśleć każdy zakup. Przydatna jest świadomość tego, że duża meblościanka sprawdzi się o wiele lepiej od kilku mniejszych szaf i komód, które niepotrzebnie będą tylko zabierały przestrzeń. Meblościanki dopasowane do małych pomieszczeń znajdują się między innymi w ofercie sklepu internetowego MKS-Meble. Ten dystrybutor oferuje szafy tworzone dokładnie pod wymiar danego pomieszczenia, co pozwoli na pełne wykorzystanie przestrzeni,

3. Łączenie pomieszczeń\

Oczywiście kuchni nie należy łączyć z łazienką, ale już pokój dzienny z aneksem kuchennym sprawdzi się doskonale. Strefę kuchenną od wypoczynkowej można oddzielić za pomocą stołu obiadowego. Wokół dywanu można wyznaczyć strefę do zabawy dla dzieci. W sypialni natomiast może znaleźć się biurko. Taki niewielki gabinet może także zostać wpleciony w wystrój pokoju dziennego.

4. Duże meble w małych pomieszczeniach

Małe mieszkania wcale nie boją się dużych mebli, należy jedynie odpowiednio dopasować je do danego projektu. Wysokiej meblościanki oraz duże łóżka są przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, dlatego też nie należy z nich rezygnować. Łóżka do sypialni mogą zostać ustawione w taki sposób, aby w pełni wykorzystać skosy pomieszczenia.

5. Pokój gościnny w salonie

Warto wybrać dzienne meble tapicerowane, które posiadają dodatkową funkcję i są rozkładane. Kanapa, która w ciągu dnia pomieści całą rodzinę, w nocy może stać się wygodnym łóżkiem dla gości. Porządna kanap składana w salonie zawsze jest lepszym wyborem niż ciasne dodatkowe łóżko w jednym z innych pomieszczeń.